Kış Dekorasyonu Önerileri

          Güneşin kendini biraz gösterip yerini tekrar kar, yağmur, soğuk hava, rüzgara yenik düşen şemsiyeler, üst üste giyindiğimiz kıyafetlerle hareket etmekte zorlanarak ya da hiç bitmeyen trafikte  işe, okula yetişme telaşı ve bir an önce evimize ulaşmanın hayaline bıraktığı kış mevsiminde şüphesiz kendimizi en çok güvende  hissettiğimiz ve zaman geçirdiğimiz yerdir evimiz.  Bu yüzden kış mevsiminde evimizde yapacağımız birkaç küçük değişiklik hem farklılık yaratabilir hem de evde zaman geçirmeyi daha keyifli bir hale getirebilir.

Kış mevsimine girdiğimizde evimizde ilk yaptığımız değişiklik şüphesiz yazlık kilimleri kaldırıp kışlık halıları sermektir. Halı seçimi yaparken her yeri kapatacak bir halı kullanarak sıcaklığı da koruyabilirsiniz.  Ayrıca eğer şömineniz varsa önüne sereceğiz post halı ya da peluş halı ile dağ evi görüntüsü elde edebilirsiniz.

 

El örgüsü her zaman moda olduğu gibi 2016’da da modası eskimeyecek. Yatak odalarınızda el örgüsü battaniyelere yer vererek hem kışın doğal ve sadeliğini koruyabilir hem de soğuğa karşı önlemlerinizi alabilirsiniz. Ayrıca renkli abajur, duvar dekorları ya da aksesuarlar ile bu sadeliği şıklıkla birleştirmek de sizin elinizde.

 

Oturma odalarınız en çok vakit geçirdiğiniz yer, tabii oturma odasındaki en yakın arkadaşlarınız da koltuklarınız. Yumuşacık koltuklarda uzanarak izlenen filmlerin, okunan kitapların ve arkadaş sohbetlerinin tadı ise bir başka… Soğuk kış günlerde hemen elinizin altında bir koltuk şalı olması işinize çok yarayacaktır. Tabii ki yastıkları da unutmamak gerek. Özellikle kadife yastıklar içinizi ısıtacak… Ayrıca doğal ahşap mobilyalar ile örgü pufların uyumunu yakalayarak evinize hem rustik bir hava hem de doğal bir görünüm katabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mumlar evin her yerinde kullanılabilen en zarif aksesuarlardan biri. Mumlarınızı bahçeden toplayabileceğiniz kozalaklarınız, kuru dallar ya da çam ağacı yaprakları ile birlikte kullanarak evinizde mevsimin havasını yaşatabilirsiniz. Üstelik eriyen mumlarınızı istediğiniz aromalar ile karıştırarak zevkinize uygun yeni mumlar yapabilirsiniz.

Kış bahçelerini de unutmamak gerek. Her ne kadar bahçe kullanımı kışın azalsa da izolasyonu ve ısıtma sistemi yapılmış teras ve balkonunuz varsa soğuğa dayanıklı ahşap mobilyalar, vintage fenerler, renkli saksılar ve kış temalı çiçeklerle keyifli hale getirebilirsiniz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir kış geçirmenizi dileriz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir