Dekorasyonda Bahar Esintisi

Heyecanla beklediğimiz bahar sonunda geldi! Peki evlerimizin dekorasyonunu kışın kasvetinden çıkarıp baharın enerjisine hazırladık mı? Henüz dekorasyonda değişiklik yapmamış ama ufak değişikliklerle baharı evine taşımak isteyenler için, bahar temizliği yapılmadan önce birkaç önerimiz var.

Baharın canlılığını yansıtan çiçekler…

Baharın canlılığını ve tazeliğini yansıtan çiçekleri evimizin her alanında kullanabiliriz. Çiçeklerin insanlar üzerindeki enerji ve mutluluk verici etkisi nedeniyle evlerimizde güzel bir vazo ya da saksı içinde rengarenk çiçekler bulundurabiliriz. Canlı çiçekleri tercih etmeyenler ise yapay çiçeklerle de aynı havayı yakalayabilirler.
Çiçek

Ayrıca çiçek desenleri her zaman olduğu gibi bu yıl da çok sevilecek! Çiçek desenli berjer, koltuk, puf ya da koltuklarınızla bütün sağlayacak çiçek desenli dekoratif yastık modellerini kullanabilirsiniz. Perdelerinizle yaratacağınız uyum ise bambaşka bir hava katacak! Ancak şimdi kışın kapalı tuttuğumuz perdeleri açarak, güneşi evlere alma zamanı! Dekorasyonda sadelikten yanaysanız çiçekli duvar kağıtlarına da şans verebilirsiniz. Odanızın bir duvarını çiçek desenli duvar kağıdı kullanarak bahar havasını evinize taşıyabilirsiniz.

PufDK.41155-4-1

Yeşil ve tonları…

Pantone yılın rengini yeşil (greenery) olarak açıklamıştı. Doğaya dönüşü yansıtan yeşil rengini dekorasyonunuzda kullanarak evinize tropikal bir hava katabilirsiniz. Vazolarda büyük dal yapraklar, yaprak desenli yastıklar, tablolar bahar dekorasyonunun vazgeçilmezi. Yeşilin yanı sıra pastel tonlar, canlı sarılar ve turuncular da bahar enerjisini evinde yansıtmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sunumlarınızda canlı renklere bol bol yer verebilirsiniz. Sohbetlerinize baharın coşkusu eşlik etsin.

7numara9 (1)Viva'sKonsept-ilhamright-spring-decoration-fresh-living-room-design-interior-design-ideas-citrus

Kendi mottonuzu yansıtın!

Eşyalarınız dile gelsin istemez misiniz? Sizi ve sevdiklerinizi motive eden tablolar, duvar stickerları, yastıklar, dekoratif aksesuarlar ve sunum ürünleri… Baharın verdiği motivasyonu kaybetmemeniz için evinizde mutlaka yer vermenizi öneririz.

MER021

Doğal ve el yapımı…

2017’nin dekorasyon trendlerinde yer alan doğal aksesuarlar, bahar dekorasyonunda da karşımıza bolca çıkacak. Doğal ahşap mobilyalar, hasırlar detaylar, kendin yap tarzı aksesuarlar ve geri dönüşümü teşvik eden çevre dostu fikirler evlerde yerini alıyor.

Evinizin doğal atmosferini bozmadan aksesuarlarla ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Şişe formundaki vazolara ya da kullanılmış şişelere kuru dallar ya da yapay çiçekler yerleştirebilirsiniz. Kullanılmayan eski botlarınızı saksı olarak kullanabilirsiniz. Ya da evden çıkarken sahile gidiyormuş hissi mi yaşamak istiyorsunuz? Eski bir paspasın üstüne sahilden topladığınız taşları yapıştırarak bu hissi her gün yaşayabilirsiniz.

102034177_CV_wDo-It-Yourself-Home-Decorating-Ideas-On-A-Budget-Inspiring-worthy-Diy-Home-Decor-Ideas-To-Refresh-Decoration

Decorjinal14138

DIY-Stone-and-Cork-Trivet-3-of-11_700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve tabii ki balkon ve bahçe…

Artık keyifli sohbetleri bahçe ve balkonlara taşımaya hazırız! Büyük şehirlerde bahçe keyfi yapmaya çok fırsatı olmayanlar ise balkonlarını küçük bir bahçeye dönüştürebilirler. Kendi bitkilerinizi yetiştirebilir, rengarenk çiçeklerle her sabah uyandığınızda size enerji veren bir manzarayla güne başlayabilirsiniz. Bahar ayları çiçek ekimleri için en doğru zamandır. Sevdiğiniz çiçeklerin tohumlarına kolayca buradan ulaşabilir, rengarenk saksılara ekerek mini bir bahçe keyfi yaşayabilirsiniz. Bahçesi olan şansı kişilerdenseniz bahçenizde ferforje mobilyalara ve daybed’lere yer açın ve ayaklarınızı uzatarak keyif yapın.  Bahçe ve balkon dekorasyonu için aradığınız her şey Pera Bulvarı’nda!

Baharın tüm enerjisi, coşkusu ve mutluluğu evinizden eksik olmasın!

Small-Balcony-Decor-Feat

spring-small-balcony-decor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir